هفته گرامیداشت معلولان با برپایی جشنی در دانشگاه کاشان پایان یافت

اخبار » اخبار ما

تعداد بازدید : 6938

تاریخ ثبت : پنج شنبه 16 آذر 1396


کاشانه مهر برای گرامیداشت روز جهانی معلولان، روزهای هفته را با نامگذاری به قشرهای مختلف اختصاص داده بودند. فرهنگیان، صنعتگران، هنرمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان و ادارات و بانوان هر کدام در یکی از روزهای این هفته مهمان کاشانه مهر بودند.

در تمامی روزها بازدید از کارگاه‌ها، اجرای سرود ستارگان کاشانه مهر و خواندن دل نوشته‌های بعضی از توان‌یابان از برنامه‌های بازدیدی مهمانان بود.

در روز اول سرپرست آموزش و پرورش کاشان، آقای حدادیان به همراه معاونت پژوهش و آموزش نیروی انسانی، اعضای شورای انجمن اولیاء و مربیان مدارس،اعضاء و سرگروه های کمیته بهبود مدیریت ، برخی از کارشناسان اداری آموزش و پرورش و نماینده مدیران سه مقطع آموزش و پرورش به کاشانه مهر آمدند. همچنین دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه قریب به بازدید از کارگاه‌ها  پرداختند.

در روز دوم فرماندار کاشان، آقای مومنیان به همراه ریاست  اداره بهزیستی، ریاست فرهنگ و ارشاد اسلامی و ریاست اداره صنعت و معدن مهمان کاشانه مهر بودند. همچنین سرپرست کل بانک‌ تجارت کاشان،سرپرست اسبق  و مشاور حقوقی بانک تجارت و  مدیران این بانک به بازدید پرداختند.

روز معلولان و هنرمندان و ورزشکاران پرشورتر از روزهای گذشته برگزار شد. حضور جناب آقای سلامیان ریاست اداره تربیت بدنی به همراه روسای هئیت‌های ورزشی آقایان افراشته، چیت سازیان، پدرام ،دهقانی، سربندی، ذراتی، رهبری، عباس زاده و پرسنل اداره ورزش و جوانان در ابتدای صبح و سپس حضور هنرمندان خانه تئاتر کاشان شور و شوق دیگری به برنامه‌های کاشانه مهر داد.

آقایان والی زاده ریاست سازمان رفاهی و تفریحی به همراه کارکنان سازمان و شافعی معاون شهرداری آران و بیدگل و نظافتی معاون اداره فرهنگ و ارشاد کاشان به همراه آقای رضوانیان مدیر عامل خانه تئاتر کاشان، آقای صادق پور پیشکسوت تئاتر کاشان و آقای آخوند نصیری کارگردان تئاتر بینوایان زینت بخش محفل کاشانه مهر بودند.

 اجرای سرود ستارگان کاشانه مهر، نمایش طنز کوتاهی از آقایان رادبخت و عباس زاده و برنامه رونمایی پوستر تئاتر بینوایان در این روز صورت گرفت.

در روز چهارم شهردار کاشان میهمان کاشانه مهر بودند. آقای مهندس ابریشمی راد به همراه مهندس عطایی شاد مشاور فرهنگی و اجتماعی شهردار و همچنین روابط عمومی بین‌الملل شهرداری کاشان آقای دکتر فرجی به بازدید از کارگاههای کاشانه مهر پرداخته و با اهدای شاخه‌ای گل از توان‌یابان تقدیر کردند.

در این روز که به دانشگاهیان اختصاص داشت، آقای دکتر زراعت ریاست دانشگاه کاشان به همراه معاونین و مدیران گروه‌های دانشکده علوم انسانی، مدیر مرکز ارتباط با صنعت آقای دکتر اجتهد، آقای دکتر فرجی عضو شورای مرکز رشد و فناوری به همراهی و همکاری صمیمانه جناب آقای نخی روابط عمومی و مدیر فرهنگی دانشگاه کاشان

 به کاشانه آمدند. دیگر مهمان این روز اساتید و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی کاشان با همراهی آقای مهندس زینلی ریاست این دانشگاه بودند.

 همچنین آقای مهندس مصلحی از شرکت زرسام هنر و جمعی از خیرین و دانش‌آموزان مدرسه عزیزی به همراه کارمندان مدرسه در پایان این روز به کاشانه آمدند.

روز بانوان در کاشانه مهر با بازدید دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه کریم آغاز شد. حضور کمرنگ بانوان فعال کاشانی در این روز را پسران دبیرستانی پر کردند. همچنین مدیران شرکت هامون نایزه پس از بازدید‌هایی که در گذشته از کارگاه‌ها داشتند، در این  روز برای سفارش کارهای قلمزنی و چرمی توان‌یابان حضور یافتند. در پایان روز هم مدیران بانک ملی استان اصفهان به بازدید کاشانه آمدند.

در انتها اختتامیه‌ای برای گرامیداشت هفته معلولان در تالار آزادی دانشگاه کاشان، با همکاری دانشجویان کانون ایران شناسی و گردشگری دانشگاه برگزار شد. در این اختتامیه که توان‌یابان کاشانه مهر به همراه خانواده‌های خود و دانشجویان حضور داشتند، برنامه‌های شاد و مفرحی برگزار شد. در پایان برنامه از توان‌یابان برگزیده در رشته‌های مختلف تقدیر شد. همچنین توان‌یابانی که در کاشانه موفق به کسب دیپلم شده بودند، مدارک خود را دریافت کردند.